Adaptacja – ważne informacje!

Drodzy Rodzice, Opiekunowie!

Zapraszamy was serdecznie na zajęcia adaptacyjne, codziennie od 30 sierpnia 2021 r. do 01 września 2021 r., w godzinach: 9.00 – 11.00.

Podczas spotkań adaptacyjnych będziecie Państwo razem z dziećmi mieli okazję brać udział w różnego rodzaju zabawach, zajęciach, warsztatach. Poznacie swoje ciocie – Panie, które od września będą opiekowały się Waszymi dziećmi. Poznacie też nasze przedszkole (sale, ogród, szatnię).

Adaptację rozpoczną przede wszystkim nowe dzieci, które po raz pierwszy przyjdą do naszej placówki, natomiast pozostałe dzieci będące obecnie w naszej placówce, również będą uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych.

W związku z tym nastąpią pewne zmiany: od poniedziałku wszystkie dzieci będą w swoich nowych salach („Zajączki” przechodzą do „Małpek”, „Małpki” do „Tygrysków”). Do „Zajączków” przyjdą nowe dzieci.

Dzieci nowo przyjęte będą mogły przyjść z jednym opiekunem, natomiast rodzice naszych „starych Zajączków” mogą uczestniczyć w adaptacji, na którą serdecznie zapraszamy, ale nie muszą. Jeżeli uznacie Państwo, że zmiana będzie na tyle trudna, że chcielibyście w niej uczestniczyć, zapraszamy.

Po zajęciach nowe dzieci wraz z rodzicami wracają do domków, a nasze maluchy zostają pod opieką swoich dotychczasowych opiekunów. W grupie „Zajączki” adaptację poprowadzą: p. Zuzanna Kochel, p. Kaja Szetela. Podczas adaptacji bierzcie Państwo czynny udział w zabawach i zajęciach. Pokażcie swoim pociechom, jak fajnie można bawić się w przedszkolu.

Postarajmy się wspólnie, aby dzieci poczuły się dobrze w „Ziarenku” i nabrały do nas zaufania.

Przedszkole „Ziarenko” przejmuje opiekę nad dziećmi od 02.09.2021 (czwartek). Od tego dnia dzieci zostają w placówce bez rodziców.

W związku z okresem pandemii oraz zaleceniami GIS, przypominamy, iż obowiązują Państwa wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w związku z COVID 19:

  • na zajęcia adaptacyjne przychodzi tylko 1 opiekun dziecka;
  • na adaptację przyprowadzane są wyłącznie dzieci zdrowe;
  • nikt z osób wspólnie zamieszkujących z dzieckiem nie jest objęty kwarantanną, ani nie pozostaje w izolacji;
  • podczas przyjścia Państwa z dziećmi na zajęcia adaptacyjne zostanie zmierzona wszystkim osobom wchodzącym temperatura;
  • osoby dorosłe towarzyszące dzieciom podczas adaptacji są zobowiązane do noszenia maseczek, rękawiczek (lub dezynfekcji rąk przed wejściem do budynku) oraz obuwia zmiennego lub ochraniaczy na buty;
  • w szatni zachowujecie Państwo bezpieczną odległość od siebie (minimum 2m), co oznacza, że w jednym „boksie” przebywa nie więcej niż 2 osoby dorosłe + dzieci; w innym wypadku czekacie Państwo, zachowując dystans społeczny, aż szatnia będzie wolna;
  • w razie zmiany stanu zdrowia dziecka, osób najbliższych spowodowanych zagrożeniem zarażenia się COVID 19,  jesteście Państwo zobowiązani do poinformowania Dyrektora placówki o zaistniałym fakcie;

We wtorek 01.09.2021 zapraszamy na zebranie 1 rodzica lub opiekuna dzieci nowych, rozpoczynających edukację przedszkolną.

WAŻNE (prosimy się zapoznać!):

 

Dziękujemy za współpracę.